NENO klub

NENO klub je klubovou činnosťou občianskeho združenia Neposlušné nožičky. V našom klube môžu cvičiť deti so zdravotným znevýhodnením, ale aj deti, ktoré majú ľahšie diagnózy ako skolióza alebo plochonožie.

V rámci našej činnosti pre deti pripravujeme spoločné stretnutia, tvorivé aktivity, individuálne terapie rôzneho zamerania.

Naša činnosť prebieha v obchodnom centre MAX Nitra na Chrenovskej ulici č. 30 na 1. poschodí. Na všetky aktivity je potrebné sa vopred objednať emailom na neno.nitra@gmail.com. Na začiatok je potrebné absolvovať úvodnú konzultáciu s fyzioterapeutkou, ktorá Vám odporučí vhodnú kombináciu cvičení a terapií.

NENO klub vznikol vďaka podpore Nadácie Volkswagen Slovakia, OC MAX Nitra, Nadácie Reinhold a Carmen WURTH, DYNAMIK HOLDING, a.s., Nadácie SPP a Mesta Nitra.

Za podporu a finančné dary ďakujeme aj zamestnancom spoločnosti Kedros, a.s., zamestnancom spoločnosti LB Slovakia Plastics a jednotlivým darcom, ktorí sa zaslúžili svojimi príspevkami o zakúpenie rehabilitačných pomôcok a vybavenia.

Aquatherapy
Aquatherapy
Aquatherapy
Aquatherapy
Aquatherapy
Aquatherapy

NENO HODINKA

Individuálne cvičenie s fyzioterapeutkou pre deti so zdravotným znevýhodnením. Zábavné 50 minútové cvičenie je prispôsobované individuálnym potrebám dieťaťa
využíva cvičenie v spider systéme (systém lán, kladiek a závaží na aktiváciu a posilnenie oslabených jednotlivých svalových skupín), nácvik správnych pohybových vzorcov, utlmenie a zníženie patologických vzorcov, nácvik koordinácie pohybov, kondičný tréning, výcvik rovnováhy a stability, funkčný tréning, nácvik chôdze.

Cena za NENO HODINKU je 25,- Eur. Termíny sú k dispozícii počas týždňa v doobedňajších alebo poobedňajších hodinách, podľa individuálneho dohovoru na neno.nitra@gmail.com.

NENO VO VODE

Individuálne cvičenie s fyzioterapeutkou v teplom bazéne pre deti so zdravotným znevýhodnením.

50 min. cvičenie je vhodnou rehabilitáciou pre celé telo, udržuje optimálny pohybový režim a celkovo napomáha rozvoju svalového aparátu. Deti si vytvoria pozitívny vzťah k vode, naberú odvahu a sebadôveru a pritom ich rodič je stále nablízku – hneď pri bazéne.

Lekcie sú určné najmä pre deti od 3 rokov, avšak v týchto priestoroch toto cvičenie žiaľ nevieme ponúknuť plienkovaným deťom.

Po plávaní majú deti možnosť využiť pobyt vo fínskej saune. Saunovaním sa zlepšuje a stabilizuje imunita, je účinnou prevenciou proti nachladnutiu, chrípke a ďalším chorobám horných dýchacích ciest. Pobyt v saune podporuje prekrvenie tkanív celého tela ako aj vnútorných orgánov, aktívne odbúrava svalovú bolesť a hlavne pôsobí relaxačne – telo a psychika sa upokojí  vplýva aj na lepší spánok.

Cvičenie prebieha v priestoroch Centra Hviezdica (hotel River) na Nábreží mládeže 2A v Nitre.

Cena za NENO VO VODE je 40,- Eur. Je možné si vybrať podľa dostupnosti z nasledovných termínov:

  • streda 12,30
  • štvrtok o 12,30
  • piatok o 12,30
  • Ohľadom voľných termínov sa prosím informujte na neno.nitra@gmail.com.

NENO INTENZÍVNE

Týždenný intenzívny program zábavného cvičenia s fyzioterapeutkou, zahŕňa:

  • 4 dni intenzívnej 3 hodinovej rehabilitácie (kyslíková terapia, tepelná
    terapia, masáž, cvičenie)
  • 1 deň 50 min. cvičenia v bazéne
  • alebo 30min. canisterapia+30 min. cvičenie – podľa výberu a odporúčania

Cena NENO INTENZÍVNE je 350,- Eur za 5 dňový program. Ohľadom voľných termínov sa prosím informujte na neno.nitra@gmail.com.

NENO CHRBÁT

SM systém + cielené 50 min. cvičenie s fyzioterapeutkou na správne
držanie tela, zlepšenie skoliózy, spevnenie stredu tela – tréningy sú
možné individuálne alebo max 2 deti – podľa individuálnych potrieb a požiadaviek.

Cena za NENO CHRBÁT je 25,- Eur pri individuálnom tréningu a 15,- Eur za dieťa vo dvojici. Termíny sú k dispozícii počas týždňa v doobedňajších alebo poobedňajších hodinách, podľa individuálneho dohovoru na neno.nitra@gmail.com.

NENO CANISTERAPIA

Canisterapia využíva pozitívne pôsobenie psa domáceho na fyzickú, psychickú a sociálnu pohodu človeka. Uplatňuje sa hlavne ako pomocná psychoterapeutická metóda v situáciách, keď iné metódy nemožno použiť, alebo nie sú účinné. Kladie dôraz na riešenie psychologických, citových a sociálno – integračných problémov. Pôsobenie na fyzické zdravie človeka je u canisterapie druhotné, motivuje k rehabilitácii a povzbudzuje imunitu prostredníctvom psychiky.

Canisterapiu je možné v našom centre absolvovať v utorky alebo v piatky o 9:00. Cena za 30 min canisterapie je 40,- Eur.

Ohľadom voľných termínov sa prosím informujte na neno.nitra@gmail.com.

NENO KONZULTÁCIA

Vstupná konzultácia alebo nezáväzná konzultácia s fyzioterapeutkou v trvaní 20 minút. Konzultácia je spoplatnená sumou 10,- Eur.

Ak sa však rozhodnete zapísať Vaše dieťa do NENO klubu, v konzultácii máte aj cenu poplatku za kalendárny rok za členstvo v občianskom združení, preto nie je potrebné už nič uhrádzať.

Ohľadom voľných termínov sa prosím informujte na neno.nitra@gmail.com.