O nás

 

Jarka Vašová

Zakladateľka OZ Neposlušné nožičky

 

Naše občianske združenie Neposlušné nožičky sme založili kvôli podpore našej dcéry Emky, ktorá sa narodila predčasne komplikovaným pôrodom a má ako hlavné diagnózy detskú mozgovú obrnu, axiálnu hypotóniu a skoliózu.
 
Aby si Emka udržala svoju kondíciu a dokázala pomaly napredovať, je pre ňu nevyhnutné pravidelne cvičiť nielen v domácom prostredí, ale hlavne pod odborným dohľadom. Absolvuje rehabilitačné pobyty, terapie na zlepšenie rečového prejavu, cvičí na jemnú motoriku a skoliózu. Emka taktiež pravidelne pláva a tento šport je pre ňu vhodný najmä kvôli tomu, že vo vode nemusí bojovať so stratou rovnováhy alebo nestabilitou. Emka má za sebou 3 operácie nožičiek, po ktorých sa opakovane učila chodiť. Posledná operácia bola v marci 2021 a momentálne jej nožičky spevňujú dva celokovové implantáty.
 
Emka je silná bojovníčka, na svojej ceste však potrebuje pomoc a podporu. Preto si vážime všetkých, ktorí nám pomáhajú.
V rámci možností nášho malého občianskeho združenia sa snažíme podporiť aj iné detičky, či už s detskou mozgovou obrnou alebo iným zdravotným znevýhodnením. Podarilo sa nám zakúpiť rehabilitačné pomôcky, sprostredkovať rehabilitačný pobyt a terapie. Taktiež sa snažím byť oporou aj pre iných rodičov a vždy som otvorená rozhovoru, rada poradím a pomôžem.
My vieme, že každá pomoc sa ráta 🙂