O nás

Náš tím

Jarka Vašová

Zakladateľka OZ Neposlušné nožičky

 

Naše občianske združenie Neposlušné nožičky sme založili kvôli podpore našej dcéry Emky, ktorá sa narodila predčasne komplikovaným pôrodom a má ako hlavné diagnózy detskú mozgovú obrnu, axiálnu hypotóniu a skoliózu.
 
Pravidelné cvičenie, plávanie, rehabilitácie a rôzne aktivity a terapie nás postupne posúvajú vpred a preto by sme radi priniesli deťom s pohybovým znevýhodnením takúto možnosť aj v našom meste.
 
Všetky deti s postihnutím potrebujú veľa lásky a priaznivé prostredie a podporu pre svoj rozvoj a my robíme všetko pre to, aby sme postupne prinášali do ich životov nové, ale aj stereotypné, avšak overené aktivity, vďaka ktorým budú šťastné a budú napredovať.

Anna Čičová

Plavecká inštruktorka

Volám sa Anna Čičová. Študujem na právnickej fakulte UK v Bratislave. Plávaniu sa venujem od detstva a je mojou vášňou. Ako dieťa som plávala v klube ŠK Delfín, neskôr  v Aquatics-e. Som trénerkou plávania I. kvalifikačného stupňa (FTVŠ Bratislava). Pôsobila som v nitrianskom klube ŠK Delfín, neskôr popri štúdiu v plaveckom klube Nemo Bratislava a momentálne pôsobím ako trénerka plávania detí v klube Hviezdica v Nitre.

Prijala som ponuku trénovania detí s pohybovým znevýhodnením aby žiadne dieťa nebolo ukrátené o radosť z vody.

V roku 2019 mi do tímu detí vstúpila Emka, ktorá má ľahký stupeň DMO a hypotóniu. Keď som začala učiť Emku, nevedela som ako sa jej bude páčiť vodné prostredie, ako budeme vedieť napredovať ale cítila som, že to dieťa má chuť posúvať sa ďalej. A teraz? Je z nej morská panna, ktorá miluje vodu, je pre ňu relaxom, a to je pre trénera najväčší dar.

 
Touto cestou sa chcem poďakovať, že môžem byť súčasťou pri rozvoji a zlepšení pohybových nedokonalostí, a šíriť radosť.