Emka objavila prvé pokroky v plávaní vďaka členstvu v Centre hendikepovaných plavcov. Napriek svojej detskej mozgovej obrne, ktorá ovplyvňuje motoriku jej tela, sa Emka nenechala odradiť. Práve naopak, plávanie pre ňu predstavuje nielen športovú výzvu, ale aj prostriedok ku zlepšeniu svojej pohybovej koordinácie a sily.

Emka neostáva len pri tréningoch a rutine bazéna. Jej odhodlanie sa presadzuje aj v súťažiach pre hendikepovaných plavcov. Súťaže na Slovensku a v Čechách jej poskytujú príležitosť stretávať sa s rovesníkmi, získavať nové priateľstvá a dokazovať, že jej snaha a odhodlanie môžu preraziť cez akékoľvek prekážky.

Rodina Emky, spolu s trénermi a členmi Centra hendikepovaných plavcov, tvoria silnú podpornú sieť, ktorá ju posúva vpred. Jej úspechy nie sú len športovými triumfmi, ale aj symbolom inklúzie a nesmiernych možností, ktoré šport môže ponúknuť deťom s postihnutím.

Emkin príbeh nie je len o plávaní. Je to príbeh o odvahe, vytrvalosti a dokazovaní, že nič nie je nemožné. Jej úspechy v bazéne sú výzvou pre všetkých, aby sme prekonávali hranice a verili vo svoj vlastný potenciál. Emka ukazuje, že každý má právo snívať a dosahovať výnimočné veci, bez ohľadu na svoje osobné výzvy.